Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Flash Lajme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Besnik
Admin
Besnik

Numri i postimeve : 57
Join date : 25/01/2008
Age : 30

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 5:00 pm

Flash Lajme 24226_news

Barcelona , nė ndjekje tė Garay.

Barcelona ka hyrė nė garė pėr tė marrė shėrbimet e mbrojtėsit argjentinas tė Santander , Ezeqiuel Garay, pas njė takimi qė patėn drejtuesit e dyja skuadrave.
Pėr Garayn kan shprehur interesim edhe disa klube tjera , Angleze dhe spanjolle , si : Manchester UTD , Liverpool , Tottenham , dhe sė fundi Real Madrid.Gazeta spanjolle sport.es , ka bėrė tė ditur se, sekretari i klubit Katalan , ėshtė takuar me Presidentin e klubit tė Racing ,Francisco Pernia , gjatė ndeshjės qė Barcelona luante ndaj Baskėve , nė San Mames.
Gjatė atij takimi , Sekretari i klubit Katalan , dhe Presidenti i Racing , janė duke menduar edhe rreth shumės sė transferit , e cila sillet rreth 15 Milion Euro.
Kurse trajneri i Racing , Marcelinho , ka theksuar se e ka ditur qė Garay do tė largohet nė Qershor .
Vetėm 21 Vjeq , Garay ka fituar epitetin si njeri prej lojtarėve mė tė spikatur nė Ligėn Spanjolle.Dhe kėshtu ai ka krijuar shumė admirues , dukė bėrė qė shumė skuadra edhe nga jashtė Spanjės ta kerkojnė me ngulm.
Barcelona , siq duket do tė jetė destenacioni mė i pelqyeshem pėr Lojtarin .

_________________
OLE OLE OLE OLE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://futbollishqiptar.albanianforum.net
Besnik
Admin
Besnik

Numri i postimeve : 57
Join date : 25/01/2008
Age : 30

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 5:02 pm

Flash Lajme 17875_news

Barca , nxiton tė pėrgenjėshtrojė zėrat rreth Morinjos

Barcelona ka nxituar tė mohojė zėrat , se ka kontaktuar me Morinjon , pėr mundėsin e largimit tė Rajkard, dhe ardhjen e Morinjo.Mediat Spanjolle kan theksuar se Barca ėshtė duke shikuar gjetjen e njė trajneri tė ri , pėr sezonen e ardhshme.Rajkard ėshtė vėn nėn presion , pasi Barcelona po tregon njė formė jo tė mirė.Sidoqoftė presidenti i Barcelonės , Joan Laporta , ka theksuar se perkrah Rajkardin." Ne nuk jemi duke menduar pėr njė trajner tjeter .Rajkard ka kontratė deri mė 2009" , tha ai."Ai ėshtė njė trajner i mirė .Eshtė i qetė , i ndjeshėm , i aftė , punon shumė dhe ka sens pėr humor." Ai ėshtė me ne qė 5 vjet , dhe do tė jetė deri kur tė dojė ai " .

_________________
OLE OLE OLE OLE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://futbollishqiptar.albanianforum.net
Besnik
Admin
Besnik

Numri i postimeve : 57
Join date : 25/01/2008
Age : 30

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 4:52 am

Pujol: Nuk duhet tė heqim dorė nga kampionati!

Pujol: Nuk duhet tė heqim dorė nga kampionati!
30 Janar Karles Pujol, kapiteni i Barcelonės, i bėri thirrje shpirtit luftarak tė skuadrės ndėrsa theksoi qė kampionati nuk ėshtė i humbur, pavarėsisht diferencės prej nėntė pikėsh me kampionėt e Realit. Sipas qendėrmbrojtėsit do tė ishte njė gabim i rėndė pėrqendrimi nė Champions League dhe Kupėn e Mbretit, duke hequr dorė nga “La Liga”. “Nuk do tė dorėzohemi”, deklaroi Pujoli nė njė intervistė tė dhėnė pėr televizionin e klubit, “Barca TV”. “Diferenca qė kemi nga vendi i parė ėshtė e konsiderueshme, por jo e parikuperueshme. Mbetet ende pothuajse gjysma e kampionatit deri nė fund dhe asgjė nuk ka pėrfunduar”. Gjithsesi, Pujoli pranoi qė Barcelona nė kampionat nuk varet vetėm nga rezultatet e saj. “Ne duhet tė vazhdojmė tė besojmė qė ėshtė e mundur dhe duhet tė gabojmė sa mė pak. Mė pas, duhet tė presim qė Reali tė gabojė. Nė qoftė se arrijmė tė pėrballojmė mirė shpirtėrisht kėtė situatė, atėherė unė besoj qė do tė jetė e mundur. Nuk ėshtė e thjeshtė tė ndryshosh kėtė situatė, por di tė them qė duke mos besuar nuk do tė jetė e mundur aspak”. Pujol shton: “Champions League ėshtė njė objektiv shumė i rėndėsishėm dhe do tė pėrpiqemi ta fitojmė, por do tė ishte njė gabim shumė i rėndė tė pėrqednroheshim tek ajo duke lėnė kampionatin nė plan tė dytė”. Kapiteni shpjegoi problemet e Barēės nė kėtė sezon: “Mendoj qė niveli i lojės sonė ka qenė i mirė, por vuajmė atėherė kur duhet tė mbyllim ndeshjet. Kemi futbollistėt e duhur pėr tė luajtur bukur dhe fituar ndeshjet. Ndonjėherė duhet tė jesh praktik, ashtu siē ka qenė Reali nė kėtė sezon, por ne pėrpiqemi tė fitojmė gjithmonė duke luajtur bukur. Forca e kėsaj skuadre qėndron nė faktin qė kemui arritur gjithmonė tė gjejmė zgjidhje atėherė kur gjėrat nuk kanė funksionuar si duhet dhe jam i bindur qė do tė arrijmė tė gjejmė njė zgjidhje edhe pėr kėtė situatė”.

_________________
OLE OLE OLE OLE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://futbollishqiptar.albanianforum.net
Sponsored content
Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Flash Lajme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FC Barcelona-
Kėrce tek: