Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 KF Prishtina

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
Hani Mbreterve
Admin


Numri i postimeve : 20
Join date : 28/01/2008

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 6:18 am

ktu muni me postu gjithqka nlidhje me KF PRISHTINA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Laabi

Laabi

Numri i postimeve : 34
Join date : 29/01/2008
Age : 113
Location : Prishtinė

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:27 am

n'Kosov osht veq 1 ekip

KF PRISHTINA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fcbarcelona-ks.com
tan gjakovariNumri i postimeve : 13
Join date : 31/01/2008
Age : 39
Location : en gjakove ska tjeter

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 11:51 am

edhe drenica mer osht en kosov ekip hehehehheeh Laughing Laughing Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.kuqezinjetejakoves.net
Laabi

Laabi

Numri i postimeve : 34
Join date : 29/01/2008
Age : 113
Location : Prishtinė

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 8:28 am

Tan gjakovari jon edhe vllaznimi e plot ama per prishtinen teper larg jon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fcbarcelona-ks.com
NO[old space]RINumri i postimeve : 4
Join date : 31/01/2008
Location : GjakovĖ

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 9:17 am

Laabi shkruajti:
Tan gjakovari jon edhe vllaznimi e plot ama per prishtinen teper larg jon.

pse po thu qashtu ti lab ? qka po menon qe osht prishtina ne krahasim me ne?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tan gjakovariNumri i postimeve : 13
Join date : 31/01/2008
Age : 39
Location : en gjakove ska tjeter

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 12:07 pm

ti laab kur te mson qka osht futbolli ateher foli me ty OK
pet thom per shkak qe nuk po e dike kush e ka qetash per qetash ekipin ma te mire en kosove
mos mendo qe vellaznimi osht kf ofenbachu keto duhesh mi dit
shihem jaran
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.kuqezinjetejakoves.net
Laabi

Laabi

Numri i postimeve : 34
Join date : 29/01/2008
Age : 113
Location : Prishtinė

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 9:49 pm

haha qe pra per juve kto po shihet kush o ma i forti (H)

1. Prishtina 38
2. Vėllaznimi 32

Ju nuk jeni si offenbach po ma tdobt apo ?


ne gjakov ju kemi mujt 2-0 e ju thuni kampion Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fcbarcelona-ks.com
Laabi

Laabi

Numri i postimeve : 34
Join date : 29/01/2008
Age : 113
Location : Prishtinė

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 9:50 pm

ME 9 SHKURT WINTERTHUR – PRISHTINA


Ndeshjen e ardhshme miqėsore ndėrkombėtare, Prishtina do ta zhvilloj nė Zvicėr, me anėtarin e Ligės sė dytė “Challenge League”, tė Zvicrės.

Ndeshja do tė zhvillohet mė 9 shkurt, nė Winterthur, nė stadiumin “Schützenwiese”, nga ora 14:00. Skuadra e Prishtinės nė Zvicėr do tė niset njė ditė mė herėt, mė 8 shkurt, ndėrsa do tė kthehet nė Prishtinė mė 10 shkurt.

Po ashtu ėshtė arritur marrėveshja ndėrmjet dy klubeve qė tė ardhurat nga shitja e biletave tė ndahen pėrgjysmė nga dy klubet.

WINTERTHUR SKUADĖR ME TRADITĖ

Rivali i ardhshėm i Prishtinės ėshtė skuadėr e vjetėr dhe me shumė traditė. Ėshtė themeluar nė vitin e largėt tė 1896. Momentalisht ėshtė skuadėr qė bėn gara nė Ligėn e dytė zvicerane, “Challenge League”. Nga 18 ekipe sa numėron kjo ligė, Winterthur pas sezonit vjeshtor dhe 18 ndeshjeve tė zhvilluara, ėshtė e plasuar nė vendin e pestė duke qenė kandidat pėr tė hyrė nė Ligėn elite tė kėtij vendi. Ka tė tubuara 33 pikė, 5 mė pak se sa vendi i parė, Bellinzona. Ka arritur 10 fitore, 3 barazime dhe 5 humbje, me golaverazh plus 4, 37:33. Skuadra e Winterthurit ėshtė e renditur nė tabelė shumė lart se sa skuadra e dytė mė e njohur zvicerane, Servette e cila me 17 tituj tė fituar bėn pjesė nė dy skuadrat mė me emėr nė shtetin neutral helvetik.

Winterthur nė historinė e saj 112 vjeēare, tri herė ka qenė kampione e Zvicrės (1906, 1908 dhe 1916). Nga dy herė kanė luajtur nė finale tė Kupės sė Zvicrės dhe tė Kupės sė Ligės. Skuadra pėr herė tė fundit kishte garuar nė elitėn zvicerane nė vitin e largėt, 1984/85 kur edhe kishte rėnė nga liga, ndėrsa skuadra jonė ato kohė gėzonte famėn mė tė madhe gjatė historisė.

Kapaciteti i stadiumit, “Schützenwiese”, ka rreth 8.500 vende, edhe pse mund tė zė deri nė 12.000. Pritet qė stadiumi tė jetė i stėrmbushur, sidomos me tifozė tė shumtė tė Prishtinės qė jetojnė nė shtetin e Zvicrės

marrė nga www.prishtinafc.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fcbarcelona-ks.com
tan gjakovariNumri i postimeve : 13
Join date : 31/01/2008
Age : 39
Location : en gjakove ska tjeter

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 3:22 am

na ma dobt se ofenbachu a ?????????
shko vete djal sa pare i ka dhone remzi ejupi mi ble lojen me ofenbachun
pse e ka bo kete san veq e veq me ju rrit fama prishtines se e din qe titulli per sivjet PAPA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.kuqezinjetejakoves.net
Laabi

Laabi

Numri i postimeve : 34
Join date : 29/01/2008
Age : 113
Location : Prishtinė

KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 6:25 am

tan gjakovari shkruajti:
na ma dobt se ofenbachu a ?????????
shko vete djal sa pare i ka dhone remzi ejupi mi ble lojen me ofenbachun
pse e ka bo kete san veq e veq me ju rrit fama prishtines se e din qe titulli per sivjet PAPA

HAHA.

mos fol palidhje mo.!


Isuf Llumnica ska pas kah me shku e tash u kthy ne ekip prap lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fcbarcelona-ks.com
Sponsored content
KF Prishtina Empty
MesazhTitulli: Re: KF Prishtina   KF Prishtina Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KF Prishtina
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Prishtina-
Kėrce tek: